Okula gidecekken cezaevine girdi! Antalya’da öğretmenin hayatı böyle kâbusa döndü

Antalya'da internet üzerinden bankaya kredi çekmek için başvuran beden eğitimi öğretmeni Özgür Fırat (40) dolandırıcıların hedefi oldu. Fırat'ı arayan dolandırıcılar kredi notu yeterli olmadığı için hesabına para giriş çıkışı yapacaklarını söyledi. Bu işlemin ardından Eskişehir’de yaşayan bir kişi, kendisini dolandırdığı iddiasıyla öğretmen Özgür Fırat'tan şikayetçi oldu. Aynı gün dolandırıldığını anlayan Özgür Fırat emniyete başvurdu. Hakkında açılan davada, şikayetçi olmadığına yönelik emniyetten yazı gönderilince Fırat, 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı ve 1 yıl hapis yattı. Antalya Emniyeti, aynı konudan başka ilde açılan davaya bu kez 'şikayetçi' olunduğuna ilişkin yazı gönderince, Fırat beraat etti. Şu an taksicilik yapan Fırat, ihraç edildiği mesleğine dönmek istiyor.

Erdoğan’dan iklim mesajları: Gelecek nesillere vicdani görevimiz

ABD Başkanı Joe Biden’ın davetiyle 40 ülke liderlerinin videokonferansla katıldığı İklim Zirvesi’ne Çankaya Köşkü’nden bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

Biden’a mesaj: ‘O sözü kullanma’

ABD Başkanı Joe Biden’ın yarın 1915 olayları için ‘soykırım’ nitelemesi yapacağı bilgileri üzerine çağrı yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Söz konusu siyasi niteleme halihazırda zor bir süreçten geçmekte olan Türkiye-ABD ilişkilerine tamir edilemez yaralar açabilir” uyarısında bulundu.

‘T hücreleri koronavirüsle savaşır… Takılmayın, antikor oluşmasa bile aşı sizi korur’

Prof. Dr. Güner Sönmez, “Aşı olanlar sadece antikorun koruduğunu düşünüyor ancak bağışıklık sistemimizin bir antikor yanıtı, bir de hücresel yanıtı var. Sadece antikor düzeyleri değil, B ve T hücreleri de koronavirüs ile savaşmayı sağlıyor” dedi.

Soykırım yalanına karşı hakikati savunacağız

YİK toplantısına başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'sözde Ermeni soykırımı yalanına ve siyasi hesaplarla bu iftiraya arka çıkanlara karşı hakikatleri savunmaya devam edeceklerini' vurguladı.

Tunceli’de teröristlerin kullandığı 9 sığınak imha edildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde düzenlenen operasyonda teröristlerin kullandığı belirlenen 9 sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Koronavirüse yakalanan annesini bir an olsun bırakmadı! ‘İki durum beni çok üzüyor’

Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki Şehit Erhan Ar İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Mustafa Yeşilyurt (45), koronavirüse yakalanan annesine hastanede refakat etmek için Erzurum'a gitti. Hastanede annesi ile kaldığı odadan çıkamayan Yeşilyurt, EBA sistemi ile her gün öğrencilerine ders anlatıyor. Yeşilyurt, Erzurum'un tarihi mekanlarında ders anlatamadığı için üzgün olduğunu da söyledi.

44 bıçak canavarca değilmiş

Birlikte yaşadığı Nurgül Boz’u 44 bıçak darbesiyle öldüren Ersin Korkmaz, ‘canavarca hisle öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyordu. Mahkeme 44 bıçak darbesini ‘canavarca’ saymayarak sanığa ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet verdi.

Mustafa Kemal Atatürk’e saygım

Uluslararası Matematik Sınavı’nda dünya birincisi olan 7 yaşındaki Kumsal Cemre Badem, Hürriyet’e 23 Nisan’ı yazdı: “Haydi arkadaşlar evlerimizi coşkuyla süsleyelim. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramı, coşkuyla, neşeyle evlerimizde kutlayalım.”

İş dünyasını sarsan olay: 14 yaşındaki kızını katletti

Bahçeşehir’de iş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızı Zeynep Yılmaz’ı boğarak öldürdükten sonra silahla intihar etti. Psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Cüneyt Yılmaz’ın geride eşini suçladığı 6 sayfalık mektup bıraktığı belirtildi.

Son Haberler

 türkiye vps